Rejestracja Online ››
Projekty Unijne

1.Niepubliczny Zakład Opieki zdrowotnej Przychodnia "Vita" w roku 2007 zrealizowała  umowę o dofinansowanie projektu nr Z/2.16/III/3.5.2/38/05/U/22/06 pn, "Przebudowa przychodni NZOZ VITA w Nysie w celu poprawy jakości świadczonych usług."
Projekt był współfinansowany w 68,61% przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionu oraz w 9,15 % z budżetu państwa w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
W latach 2006-2007 zostały przeprowadzone prace remontowo-montażowe i instalacyjne związane z modernizacją poradni dziecięcych i dla dorosłych na parterze i I piętrze przychodni.
W wyniku realizacji projektu powstały pomieszczenia spełniające wymogi formalno-prawne oraz sanitarne. Po zrealizowaniu Projektu możemy korzystać z nowoczesnych poradni o estetycznym wyglądzie ,wygodnych dla pacjentów i personelu ,przystosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

2.Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej VITA w Nysie w latach 2009-2010 zrealizowała projekt nr WND-RPOP.05.02.02-16-003/09 pn,"Zakup specjalistycznych urządzeń medycznych i przebudowa pomieszczeń w NZOZ VITA w Nysie współfinansowany w 85% ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2007-2013.

3.Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej VITA w Nysie  w latach 2010-2011 zrealizował projekt nr WND-RPOP.05.02.02-16-005/10 pn."Zakup specjalistycznej aparatury medycznej do gabinetu rehabilitacyjnego i stomatologicznego dla NZOZ VITA w Nysie" współfinasowany w 85% ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2007-2013.
Strategicznym celem projektu jest poprawa dostępności, jakości oraz zakresu usługi i zabiegów stomatologicznych oraz rehabilitacyjnych dla Pacjentów NZOZ Vita w Nysie Sp .z o.o., Mieszkańców powiatu nyskiego oraz mieszkańców gminy Nysa poprzez zakup nowoczesnej, specjalistycznej aparatury medycznej. Dzięki realizacji projektu wyposażono NZOZ VITA w Nysie w sześć nowych urządzeń i aparatów medycznych.

Projekty unijne- CYRFOWY APARAT PANOMOGRAFICZNY z automatyczną wywoływarką i osłonami wyłożonymi ołowiem zabezpieczającymi przed promieniowaniem. Wykonywanie Stomatologicznych zdjęć rentgenowskich, w tym pantomograficznych ,w wersji cyfrowej z wywoływaniem oraz możliwością przesyłania bezpośrednio do pamięci komputera.


Projekty unijne

- APARAT DO SEKWENCYJNEGO MASAŻU UCISKOWEGO. Zabiegi masażu uciskowego mają silny wpływ na organizm pacjenta ,sprzyjają reasorpcji płynów śródmiąższowych , usuwają zalegające toksyny ,stymulują drenaż żylny i limfatyczny oraz wpływają na uelastycznienie i odżywienie tkanek, można go stosować w profilaktyce niewydolności żylnej, wspomaganiu leczenia niewydolności limfatycznej, obrzękach kończyn górnych oraz po mastektomii, obrzękach kończyn dolnych różnej etiologii, rehabilitacji po urazach i kontuzjach, zapobieganiu żylnej chorobie zakrzepowo-zatorowej.Projekty unijne- APARAT DO KRIOTERAPII (na azot). Zabiegi krioterapii polegają na leczeniu miejscowym danej części ciała przy pomocy specjalnego aplikatora poprzez schładzanie do temp.-185 stopni C, zabieg zamrażania i rozmrażania powtarza się w jednym cyklu kilkakrotnie, doprowadza to do zamrażania zawartości komórek, pękania błon biologicznych i w konsekwencji destrukcji tkanki, pod wpływ niskich temperatur organizm człowieka zaczyna produkować przeciwciała zwalczające infekcje, tym samym zastaje pobudzona naturalna ochrona immunologiczna organizmu, krioterapia stanowi alternatywę dla leków sterydowych i przeciwbólowych, nie obciąża organizmu, stosowana jest w leczeniu chorób reumatycznych, urazów ortopedycznych ,dolegliwości neurologicznych ,oparzeń, zapalenia żył i żylaków.


Projekty unijne- APARAT DO TERAPII FALAMI UDERZENIOWYMI - przeznaczony do leczenia głębokiego bólu, aplikowanie fale uderzeniowe przyspieszają proces leczenia poprzez stymulację metabolizmu i krążenia krwi, do terapii stosowane są fale magnetyczne generowane elektromagnetycznie, zabiegi aparatem maja na celu usprawnienie procesów metabolicznych i zmniejszenia bólu.

Projekty unijne- AUTOKLAW STERYLIZATOR PAROWY klasy B, przeznaczony do sterylizacji produktów opakowanych i nie opakowanych, litych, wgłębionych i porowatych, pracuje wytwarzając próżnię frakcjonowaną, skutecznie suszy wsady, suszy próżniowo.

Projekty unijne- STOMATOLOGICZNY ENDOMETR CYFROWY - mierzy głębokość kanału zębowego w każdych warunkach zabiegowych, prosty w obsłudze, w wysokokontrastowym wyświetlaczem LCD, możliwość podłączenia do endodoncji, dokładność pomiaru, system autokalibracjii, regulacja natężenia sygnału, technika podwójnego mierzenia.
Po zakończeniu realizacji projektu nowe, specjalistyczne usługi w obszarze ambulatoryjnej opieki medycznej będą wykonywane w gabinecie rehabilitacyjnym oraz w gabinecie stomatologicznym w NZOZ VITA w Nysie w ramach publicznego ubezpieczenia zdrowotnego ze środków NFZ.

Vita Nysa Przychodnia Rodzinna
Vita Nysa Przychodnia Rodzinna
Created by WebCat
Powered by MediaCMS