Opcje wyglądu

Poradnia dla dzieci zdrowych

W pomieszczeniach Poradni dla Dzieci Zdrowych ,w miłej i przyjaznej atmosferze wykonywane są szczepienia obowiązkowe i zalecane w Programie Szczepień Ochronnych, patronaże i bilanse zdrowia. Udzielane są porady dotyczące profilaktyki zdrowotnej dzieci.
Dzieci w trakcie bilansu zdrowia oraz przed szczepieniem badane są przez lekarzy specjalistów pediatrii.

Szczepienia wykonuje wykwalifikowany personel mający w tym zakresie uprawnienia.
Szczepionki obowiązkowe i zalecane znajdują się w poradni, bez konieczności ich poszukiwania i przywożenia, ponieważ przechowywanie i transport w niewłaściwych warunkach i temperaturze powoduje zniszczenie szczepionki i narażenie dziecka na odczyny poszczepienne.

Posiadamy również szczepionki skojarzone gwarantujące ochronę dzieci przed chorobami.

W celu usprawnienia organizacji pracy w Poradni Dzieci Zdrowych z dniem 01.10.2017r., wprowadzamy  telefoniczną rejestrację do Poradni.Prosimy Rodziców o umawianie się telefoniczne na wizyty szczepienne oraz bilanse w Gabinecie, według harmonogramu pracy lekarzy pediatrów  podanego poniżej.

Telefony kontaktowe do Poradni Dzieci Zdrowych :

77 409 39 50
kom.  +48 506 025 637

Poradnia czynna jest:
WTOREK - PIĄTEK 9.00- 13.30

Przyjęcia dzieci zdrowych.

Kalendarz szczepień i ceny szczepionek znajdują się w zakładce na stronie głównej.

Szanowni Państwo!!!

Przesyłam do Państwa ten list,ponieważ jako lekarz pediatra sprawujący opiekę nad Państwa córka kieruje się nie tylko obowiązkiem,ale również szczera troską o zdrowie Państwa córki. Dlatego też,informuję o możliwości ochrony przed jedną z najgroźniejszych chorób kobiecych-rakiem szyjki macicy.Rak szyjki macicy jest drugim,pod względem śmiertelności,nowotworem wśród kobiet na świecie ,a w Polsce zabija aż 5 kobiet dziennie. Wbrew panującej opinii rak szyjki macicy nie jest chorobą dziedziczna. Główną przyczyną i koniecznym czynnikiem rozwoju tej choroby są rakotwórcze typy wirusa HPV. Wirus ten jest realnym zagrożeniem,gdyż łatwo się przenosi i jest bardzo powszechny. Szacuje się,że ponad 80% kobiet może ulec zakażeniu tym wirusem przynajmniej raz w ciągu swojego zycia. Rozwój współczesnej medycyny pozwolił opracować szczepionki,które chronią przed rakotwórczymi typami wirusa HPV.Od 2008 roku szczepienia te znajdują się w Programie Szczepień Ochronnych,jako szczepienia zalecane.
Chce zwrócić Państwu uwagę na 3 powody,dla których warto właśnie teraz zaszczepić córkę przeciwko rakotwórczymi typami wirusa HPV: 1)Szczepienie w młodym wieku generuje najwyższy poziom przeciwciał,czyli najlepeiej stymuluje i przygotowuje układ odpornościowy do walki z wirusem HPV,dlatego tak ważne jest,by decyzja o zaszczepieniu była podjęta jak najwcześniej po tym jak dziewczynka osiągnie wiek rekomendowany do szczepienia. 2) Najlepszy efekt osiągamy szczepiąc zanim dojdzie do pierwszego kontaktu z wirusem HPV. 3)Szczepienie to inwestycja w najcenniejszą wartość życia-zdrowie. Państwa córka osiągnęła już wiek,w którym można już wykonać szczepienie przeciwko wirusowi HPV,który powoduje raka szyjki macicy.

Należy pamiętać,że optymalną formą profilaktyki jest połączenie szczepienia z regularnymi badaniami cytologicznymi w wieku dorosłym. Jako lekarz pediatra od lat wykonują szczepienia. Szczepiąc co dzień dziewczynki przeciwko rakotwórczym typom wirusa HPV mam głębokie przekonanie ,że pozwoli w przyszłości zminimalizować ryzyko zachorowania na raka szyjki macicy. Dlatego serdecznie zapraszamy do umówienia wizyty w ciągu najbliższych 2 tygodni pod Naszym numerem telefonu .

Z poważaniem Vita sp z o.o.

Lek.med. Alina Medwid

Lek.med. Alina Medwid

Godziny przyjęć:
poniedziałek --
wtorek 10:30-12:00
środa 09:00-10:30
czwartek 13:30-15:00
piątek 09:00-10:30
sobota --
Lek.med. Janina Kolenda

Lek.med. Janina Kolenda

Godziny przyjęć:
poniedziałek 12:00-13:30
wtorek 12:00-13:30
środa 12:00-13:30
czwartek 12:00-13:30
piątek 12:00-13:30
sobota --